Jak mogę Ci pomóc?

Zakres usług

Strategia sprzedaży

Strategia sprzedaży – dobry plan to połowa sukcesu a strategia wcale nie musi być akademickim wydaniem naukowym na 70 stron A4 🙂 Nie akceptuję pracy w “chaosie” bez wyraźnie postawionych celi i analizy obszarów. Zanim usiądziemy do skutecznej strategii dla Twojego e-biznesu zadam Ci 3 fundamentalne pytania: Jaki mamy cel? Jaki mamy budżet? Jaki mam czas?

 

Strategia sprzedaży

Doradztwo strategiczne

Przyjmijmy hipotezę, że masz super pomysł, który pozwoli (wg. Ciebie) osiągnąć wzrost sprzedaży o 20% y.t.y i na pewno bardzo spodoba się Twojemu zespołowi. Chciałbyś jednak najpierw powiedzieć o nim osobie, która ma tzw. “świeże spojrzenie” aby brutalnie nie zderzyć się z rzeczywistością. Umawiasz się na 30 minut rozmowy i w ramach feedbacku otrzymujesz subiektywną opinię osoby z zewnątrz.

 

Doradztwo strategiczne

Infrastruktura systemów

Czy systemy jakie masz lub chcesz wybrać mają wpływ na biznes ? Oczywiście, że… tak 🙂 E-commerce “dotyka” każdego obszaru przedsiębiorstwa i podlega indywidualnym uwarunkowaniom prawnym. Przed wybraniem systemów należy odpowiedzieć sobie na co najmniej kilka podstawowych pytań.

 

Infrastruktura systemów

Automatyzacja procesów

Ręczne dodawanie zamówień z systemu A do systemu B, drukowanie paragonów i dołączanie ich do przesyłek, manualne wystawianie dokumentów sprzedaży, ręczne parowanie faktur z płatnościami od klientów, ręczne rozliczanie przelewów zbiorczych za przesyłki pobraniowe to tylko niektóre z przykładów procesów, które potrafią “zabić” przy pikach sprzedaży.

 

Automatyzacja procesów

Audyt sklepu

Uważasz, że kampanie reklamowe nie są skuteczne bo klienci kupują u konkurencji nie u Ciebie ? budżet marketingowy kanibalizuje marżę ze sprzedaży? A może czujesz, że osiągnąłeś sufit obrotów i zastanawiasz się co zrobić? Nie martw się. Spersonalizowany audyt jest odpowiedzią na Twoje problemy.

 

Audyt sklepu

Wzrost konwersji

Chcesz sprzedawać więcej bez zwiększania nakładów na marketing ? Po pierwsze audyt sklepu aby znaleźć słabe punkty Twojego sklepu. Następnie wdrożenie zmian i obserwacja wskaźników biznesowych. Po drugie porozmawiamy o tym jaki potencjał wykorzystujesz z obecnych kanałów sprzedaży i czy wprowadzimy zmiany organizacyjno-koncepcyjne.

 

Wzrost konwersji

Zarządzanie projektami e-commerce

Jeśli planujesz uruchomienie sklepu na oprogramowaniu SaaS (np. Shoper, RedCart, Sky-Shop itp.) to za dużo pracy w tym aspekcie nie będzie. Natomiast jeśli wiesz, że Twoja branża ma potencjał kilkudziesięciu milionów czy miliardów złotych a Organizacja solidne zaplecze sprzedażowo-logistyczne na pewno wybierzesz inne rozwiązania a co za tym idzie poświęcisz na ten etap wyższe nakłady finansowe i czas.

 

Zarządzanie projektami e-commerce

Optymalizacja

Chcesz zdiagnozować jeden obszar Twojego biznesu, np. nierentowne kampanie google adwords ? a może nie wiesz czy nadal warto inwestować w obecne rozwiązania technologiczne bo przeszacowałeś technologię ? O tych lub o innych aspektach kosztowych będziemy rozmawiać i pracować nad wzrostem efektywności. W ramach optymalizacji pracujemy również nad ścieżką zakupową i UX na mobile.

 

Optymalizacja

Skalowanie

Twoje obroty zaczynają się wypłaszczać i dynamika staje się statystycznym odchyleniem w granicach tolerancji błędu ? Sprawdzimy w jakich obszarach osiągniesz wzrosty. Przejrzymy jakie marki i jakich producentów w Twojej branży sprzedają się najlepiej oraz jakie kanały sprzedaży wykorzystujesz.

 

Skalowanie