Jak mogę Ci pomóc?

Automatyzacja procesów

Ręczne dodawanie zamówień z systemu A do systemu B, drukowanie paragonów i dołączanie ich do przesyłek, manualne wystawianie dokumentów sprzedaży, ręczne parowanie faktur z płatnościami od klientów, ręczne rozliczanie przelewów zbiorczych za przesyłki pobraniowe to tylko niektóre z przykładów procesów, które potrafią “zabić” przy pikach sprzedaży.

Twój zespół powinien jak najszybciej zająć się prowadzeniem działań marketingowych i obsługą klienta a nie powtarzalnymi czynnościami.

Zdarza się, że automatyzacji nie udaje się wdrożyć, ponieważ w zespole brakuje kompetencji jak się do tego zabrać lub ogranicza nas infrastruktura. Automatyzacja procesów ma przynieść wymierne oszczędności finansowe i wyższą produktywność zespołu. Automatyzację najlepiej wdrożyć na samym starcie projektu e-commerce tak aby skalowanie przebiegało bez komplikacji. Z moich doświadczeń wynika, że zdecydowana większość e-biznesów myśli o wdrożeniu automatyzacji dopiero gdy gwałtowny wzrost sprzedaży zaburzył sprawność operacyjną zespołu lub co gorsza klienci nie zostali obsłużeni na czas i pojawiła się “fala” negatywnych komentarzy co w konsekwencji odbiło się na zaufaniu do sklepu i spowodowało spadek sprzedaży rzędu 15-20%. Automatyzacja jest jednym z 3 filarów mających wpływ na rentowności biznesu.