Jak mogę Ci pomóc?

Zarządzanie projektami e-commerce

Jeśli planujesz uruchomienie sklepu na oprogramowaniu SaaS (np. Shoper, RedCart, Sky-Shop itp.) to za dużo pracy w tym aspekcie nie będzie.

Natomiast jeśli wiesz, że Twoja branża ma potencjał kilkudziesięciu milionów czy miliardów złotych a Organizacja solidne zaplecze sprzedażowo-logistyczne na pewno wybierzesz inne rozwiązania a co za tym idzie poświęcisz na ten etap wyższe nakłady finansowe i czas.

Często brief platformy e-commerce trzeba przygotować przy współpracy z wszystkimi działami Twojej Organizacji (sprzedaż, marketing, IT, logistyka, księgowość, zakupy). Gdy masz w ręku brief musisz określić kosztorys i znaleźć kilku wykonawców (Partnerów) a z pośród nich wybrać jednego 🙂

Na tym oczywiście nie koniec bo cały projekt trzeba koordynować. I tak np. wdrożenie oprogramowania Magento dla średniej lub dużej Organizacji może potrwać nawet 12 miesięcy.

Przez ten czas pracujesz z zespołem programistów, UX designerem, Project managerem. Przez ten czas zmieniają się priorytety organizacji i cele. Musisz zwinnie (agile) zarządzać projektem i znaleźć elastycznego na zmiany partnera. Nie każdy software house będzie chciał wycenić projekt w modelu fixed price (stała cena za podany zakres) a w trakcie wdrożenia “podmieniać” wycenione zadania na “nowe” z dużym ryzykiem niedoszacowania czasochłonności, która bezpośrednio przekłada się na koszty.