Jak mogę Ci pomóc?

Doradztwo strategiczne

Przyjmijmy hipotezę, że masz super pomysł, który pozwoli (wg. Ciebie) osiągnąć wzrost sprzedaży o 20% y.t.y i na pewno bardzo spodoba się Twojemu zespołowi. Chciałbyś jednak najpierw powiedzieć o nim osobie, która ma tzw. “świeże spojrzenie” aby brutalnie nie zderzyć się z rzeczywistością.

Pierwszy case: Umawiasz się na 30 minut rozmowy i w ramach feedbacku otrzymujesz subiektywną opinię osoby z zewnątrz. Usłyszysz również pytania o plan awaryjny jeśli się “nie uda” i inne na które nie wpadłeś bo przecież jesteś zafascynowany swoją wizją i widzisz kolejną historię “sukcesu”.

Drugi case: masz przed sobą 3 rozwiązania do wyboru. Nie wiesz które wybrać i jaką metryką porównać je do siebie aby “matematycznie” zdecydować, która statystycznie daje największe prawdopodobieństwo sukcesu. Chciałbyś usłyszeć opinię osoby o podobnych lub wyższych kompetencjach od Ciebie.

Trzeci case: słyszysz, że sprzedaż online cały czas się rozwija ale stoisz w miejscu bo Twój biznes ma solidne fundamenty w sprzedaży tradycyjnej a w Twojej głowie jest coraz więcej obaw o stabilność biznesu bo nie wiesz jak efektywnie zarządzać procesem zmiany. Chciałbyś aby ktoś “sprawdził” jak bardzo Twoja Organizacja jest dziś gotowa do transformacji cyfrowej a następnie przeprowadziła Twoją firmę przez trudny proces zarządzania zmianą.

Jak widać na powyższych przykładach doradztwo strategiczne wspiera Twoje decyzje biznesowe na różnym poziomie działalności i miejsca w którym jesteś. Warto uczyć się od innych i przyjmować konstruktywny feedback. Czasami 30 minut potrafi pomóc Ci znaleźć “drugie spojrzenie” na tą samą sytuację i wyciągnąć cenne wnioski. Zdarza się również, że z pozoru prosta zmiana to tak naprawdę labirynt pytań i zagadek, który jest na tyle skomplikowany, że wymaga analizy i ułożenia planu działa krótko i długoterminowego.