Case study branża akcesoria kuchenne i sypialnia

 

Czas szybko mija i tak właśnie u mojego klienta zleciały 3 lata na shoper Premium. Osiągając sufit i 7 cyfrowe wyniki sprzedaży przyszedł czas na zmianę oprogramowania na PrestaShop

Przed startem projektu ustaliliśmy 3 cele biznesowe:

  • poprawa UX na mobile z projektowaniem całej ścieżki zakupowej klienta
  • poprawa szybkości serwisu
  • wzrost współczynnika konwersji

Przebieg prac:

  • warsztat potrzeb i analiza konkurencji
  • na podstawie wniosków z warsztatów developerzy przystąpili do makietowania na mobile i desktop
  • migracja danych z Shoper do PrestaShop (zamówienia, produkty, klienci)

Po uruchomieniu sklepu w nowej odsłonie trafiliśmy na perturbacje, które udało się rozwiązać dzięki wsparciu zaufanych Partnerów i kilku telefonach w piątkowe popołudnie i sobotni poranek. Po 2 tygodniach wyleczyliśmy sklep z wszystkich chorób wieku dziecięcego.

Pierwszy miesiąc to dalsze szlify sklepu na podstawie danych z google analytics oraz hotjar. Developerzy stanęli na wysokości zadania i wszystkie modyfikacje pod wnioski z analizy klientów wdrażali praktycznie “od ręki”.

Zmieniliśmy również system do marketing automation zapewniając “nową jakość” w postaci personalizacji wyników dla klienta w wyszukiwarce oraz specjalnie dla nas zaprojektowanych boxach produktowych. Przyznam szczerze, że jeszcze nie widziałem w ramkach rekomendacji ocen produktów a także w podpowiedziach wyszukiwarki.

Dopracowaliśmy również szybkość wczytywania sklepu dla wyszukiwarki google i użytkowników. Wyniki jakie osiągnęliśmy były dużo lepsze niż na Shoperze:

“robotę” zrobił administrator stawiając serwer w jednym z najlepiej ocenianych dataCenter w Europie dodając oczywiście “wisienkę” na torcie w postaci autorskiego oprogramowania na sprzęcie Cisco oraz odpowiedniej konfiguracji serwera.

Po uruchomieniu wersji produkcyjnej i włączeniu “starych” i nowych dodatków serwis wg. google page speed insight zwolnił i pracujemy jeszcze nad jego optymalizacją techniczną.

Wyniki

“Moc” serwisu pokazuje grudzień – najmocniejszy miesiąc sprzedaży, gdzie współczynnik konwersji poszedł w górę o ponad 8% względem analogicznego miesiąca rok temu.

Na zmiany bardzo dobrze zareagowały algorytmy google w ruchu płatnym oraz praca nowej osoby nad kampaniami, gdyż agencja z którą pracował klient stwierdziła “nie da się” więc przebiliśmy szklany sufit z osobą o większej wiedzy i energii do pracy 🙂

Technologicznie produkty są aktualizowane przez google content API. Zmiany cen i dostępności produktów są aktualizowane co 4 godziny a nie jak ma to miejsce klasycznie plikiem xml raz na dobę.

Takie rezultaty nie byłyby możliwe gdyby nie praca całego zgranego zespołu ! 

Styczeń to dalsze szlifowanie serwisu. Idziemy po współczynnik konwersji > 3%.

 

Na tym oczywiście nie koniec – klient prowadzi sprzedaż na ALEEGRO

Co zrobiliśmy Do tej pory optymalizację kosztów i prowadzenie kampanii allegro ADS prowadziliśmy inHouse. Zdecydowaliśmy się skorzystać z usług firmy przed którą chylę czapki z głów 🙂
Zobaczcie sami jakie wyniki można „wykręcić” pracując na poziomie oferty, struktury kampanii i cały czas pilnując ram kosztów. Wyniki sprzedaży są 2x większe niż w analogicznym okresie.
Działania prowadzone z głową, regularną komunikacją e-mail i raportami wyników 🙂

A Ty ?? też chcesz takie wyniki ??